ЗЛАТНА МЕДАЉА НА HIPPO 5

поставио/ла Karlovacka gimnazija 18.05.2016. 11:27

На Hippo такмичењу одржаном 15. маја ове године у Лиду ди Јесолу у Италији, у категорији Hippo 5, Ксенија Дошен (IV5, проф. Милан Ђуришић) победила је у овој, најјачој, категорији показавши највеће знање у конкуренцији oд преко 7.500 ученика и ученица из десетак земаља јужне и југоисточне Европе, a Емилија Мицковић (III2, проф. Миона Брканић) заузела је високо шесто место. Ксенија Дошен је за овај успех награђена златном медаљом, као и седмодневним боравком у летњем кампу у Италији и онлајн курсем који јој омогућује упис на универзитете широм САД.

Професор Милан Ђуришић, који је био пратилац ученица на такмичењу, примио је специјално признање додељено Карловачкој гимназији за успехе које је школа постизала – учешће у свим финалним рундама у прве четири године овог такмичења и неколико освојених медаља.