XXI Такмичење у беседништву

поставио/ла Karlovacka gimnazija 13.03.2018. 03:54

Овогодишње, XXI Такмичење у беседништву, које традиционално организује гимназија „Светозар Марковић“ из Новог Сада, у сарадњи са Српским филозофским друштвом, и под покровитељством Покрајинског секретаријата за управу, образовање и националне мањине – националне заједнице, одржано је 3. марта 2018. у 11 часова. Оно представља јединствену манифестацију овог типа у покрајини, која, с обзиром на број учесника из целе државе, има карактер републичке смотре.

На овогодишњем Такмичењу, које обухвата две дисциплине – Тематски део ( „Спознај самог себе!“),  и Импровизована беседа, учествовала је 21 школа из Србије. Ученица четвртог разреда Карловачке гимназије, Јарослава Фабјан, освојила је награду публике као најупечатљивији говорник.

Ментор: Маја Рогач Станчевић