Уручене награде Матице српске најбољим ђацима и студентима

поставио/ла Karlovacka gimnazija 02.07.2015. 13:06   [ ажурирано 02.07.2015. 22:11 ]
У свечаном салону Матице српске 29. јуна 2015. уручене су награде из задужбинских фондова Матице српске најбољим ђацима и студентима завршних година школа и факултета значајних за функционисање задужбина.

Међу најбољим ђацима ову награду Матице српске за 2015. из Карловачке гимназије добила је Оливера Огњеновић, ученица IV2 одељења.

Изабране матичине публикације, од председника Матице српске др Драгана Станића, добило је двадесетак ђака и студената.

– Ово је део рада Матице српске везан за наше покушаје да истакнемо младе људе који су постигли лепе резултате током средњошколског или факултетског рада – рекао је др Станић.

K. Р.

Потпис за фотографију:
Групни портрет лауреата. Оливера Огњеновић је друга слева (Фото: Б. Лучић)