У ГИМНАЗИЈИ ОБЕЛЕЖЕН ДАН СВЕТОГ САВЕ

поставио/ла Karlovacka gimnazija 09.02.2016. 01:47   [ ажурирано 09.02.2016. 02:09 ]

Пригодном Светосавском академијом 27. јануара 2016. године у Карловачкој гимназији обележен је Дан Светог Саве.

Традиционално, публика је уживала у заједничком програму ученика три сремскокарловачке школе – Основне школе 23. октобар”, БогословијеСвети Арсеније Сремац” и Карловачке гимназије. Поезијом, беседама и духовним мелодијама које је надахнуто изводио мешовити хор, одана је почаст великом светитељу и патрону српских школа, Светом Сави. Част да се светосавском беседом обрати скупу ове је године припала професорки књижевности Ивани Шијачки. Прославу су својим наступом увеличали и наши драги гости, студенти и професори Музичке академије у Новом Саду, чије је дивно музицирање допринело да свечани програм буде достојан узвишеног повода и најстарије српске гимназије.

И.