Сарадња са Гимназијом у Пироту, 4-7. април 2013.

поставио/ла Karlovacka gimnazija 10.04.2013. 12:36   [ ажурирано 16.04.2013. 13:31 ]

У оквиру пројекта Британског савета  „Connecting Classrooms“, група ученика Карловачке гимназије у пратњи професора боравила је у званичној посети Гимназији у Пироту од 4. до 7. априла 2013. Током радног дела боравка договорен је план о даљој сарадњи двеју гимназија како у оквиру пројекта тако и на нивоу школе.  Ово је била наша прва посета, а желели бисмо да још више продубимо сарадњу. Карловачки ђаци су учествовали у различитим активностима са својим вршњацима, присуствовали на неким од часова и свечаној академији поводом завршетка ученичке размене „Креће се лађа француска“. „СС тим“ је учествовао у  Играма без граница против домаће екипе и тима школе Масијон из Клермон-Ферана, Француска, и освојио прво место.

Узвратна посета требало би да се реализује крајем ове или почетком идуће школске године.
Корнелија Ракић Одри, професорка енглеског језика