РЕПРОДУКТИВНО ЗДРАВЉЕ, ДРУГИ КРУГ

поставио/ла Karlovacka gimnazija 28.10.2015. 00:05   [ ажурирано 29.10.2015. 04:04 ]
У Карловачкој гимназији по други пут реализује се ваннаставна едукација „Здравствено
васпитање о репродуктивном здрављу”. Током целе школске године, ученици другог разреда ће на специјално дизајнираним радионицама учити о различитим аспектима репродуктивног здравља, о превенцији полно преносивих болести, контрацепцији, али и о значају комуникације и о људским правима. Ученици ће добити и приручник са најсавременијим знањима о репродуктивном здрављу, који су заједно написали гинеколог, уролог, психолог и епидемиолог.

Овај пројекат је резултат сарадње Покрајинског секретаријата за спорт и омладину и Института за јавно здравље Војводине.

Радионице о репродуктивном здрављу у гимназији воде едукатори Луциа Пена, професорка биологије, и др Јована Реба, професорка књижевности, која је била координаторка активности датог програма, а уједно је и сертификован тренер за радионичарски рад.