ПРВА И ДРУГА НАГРАДА У ВАЉЕВУ ЗА ПЕСНИЧКЕ ЗБИРКЕ

поставио/ла Karlovacka gimnazija 20.05.2016. 23:37
Анастасија Бијелић, ученица III4 одељења, освојила је прву награду за збирку Париски синдром на 23. поетском конкурсу „Десанка Максимовић” за најбољу песничку збирку који расписују Ваљевска гимназија и Српска књижевна задруга из Београда. Награда Анастасији Бијелић за овај изузетан успех је штампање њене збирке песама и промоција књиге у мају следеће године у Ваљеву.

Тара Лекић, ученица IV6 одељења, добитница је друге награде на овом песничком конкурсу за збирку песама Лоше жваке.

Финално вече Поетског конкурса „Десанка Максимовић” и проглашење награда одржано је у Ваљевској гимназији 15. маја 2016.

Професорка Маја Стокин менторка је ученици Анастасији Бијелић, којој је ово четврта награда за освојено прво место на песничким конкурсима током последњих месец дана. Ученици Тари Лекић менторке су биле професорке Јелена Марјановић и Маја Рогач.