ПРОМОЦИЈА НОРВЕШКЕ КУЛТУРЕ У КАРЛОВАЧКОЈ ГИМНАЗИЈИ

поставио/ла Karlovacka gimnazija 29.11.2013. 13:10   [ ажурирано 14.12.2013. 10:32 ]

Током новембра и децембра 2013. године, 25 ученика из I6, II6, III2 и III6 одељења Карловачке гимназије учесници су пројекта НОРВЕШКА ПРИЧА који је осмислила Љиљана Малетин Војводић, професорка књижевности и ауторка истоимене антологије норвешке књижевности која је 2013. године објављена захваљујући подршци Норвешке амбасаде у Београду. Реч је о промоцији норвешке културе, која је, у оквиру додатне наставе из књижевности, започела као уводно предавање о српско-норвешким литерарним везама и имаголошкој слици Норвешке у српској култури, почев од Писама из Норвешке Исидоре Секулић и првих превода Бjернстјерне Бјернсона са норвешког на српски (српско-хрватски) језик да би у завршној фази пројекта ученици погледали норвешки филм Девојка са поморанџама који је снимљен по роману Јустејна Гордера. У међувремену се пројекат одвија на интерактивни начин, он-лајн, тако да ученици заинтересовани за Север, Норвешку, Хипербореју, Црњанског, Исидору Секулић, Кнута Хамсуна, Ерленда Луа, Пера Петешуна..., своје прилоге објављују у фејсбук групи Норвешка прича Љиљане Малетин Војводић.

Аутор фотографија: Љиљана Малетин Војводић