ПРОМОЦИЈА КЊИГЕ ПЕСАМА УРОША КОСТИЋА

поставио/ла Karlovacka gimnazija 23.06.2015. 23:01
У Спомен-библиотеци Карловачке гимназије представљена је прва збирка песама
Уроша Костића ВЕТАР ИЗ ЗЕМЉЕ. По већ устаљеном обичају, промоција је одржана 15. јуна 2015, на дан када матурантима уручујемо сведочанства и дипломе, а талентованим ученицима прву збирку песама. Присутни ученици, Урошеви родитељи и млађи брат, професори, Урошеви другови из одељења и одељењски старешина са пажњом су слушали разговор у којем су учествовали Мирјана Торачки, Сандра Урбан, Маја Рогач, Милана Никић, ауторка збирке кратких прича Жиг. Разговор са Урошем су осмислиле и водиле ученице III2 одељења Сара Балабан и Дуња Глумац, а стихове је читала Наталија Грубор. Из веома занимљивог разговора издвајамо речи самог аутора да је поезија блиска филозофији и да подстрек за писање представља сазнање да „има моћ да пише”.

М. Т.

Аутор фотографија: С. Урбан