Посета школи Галилео из Братиславе (Словачка)

поставио/ла Karlovacka gimnazija 11.12.2013. 02:09

ACES – Academy of Central European Schools

Пројекат „Академија школа из Централне Европе“

У периоду 17-20. новембра 2013. представници Карловачке гимназије имали су прилику и да упознају колеге из партнерске школе: десет ђака Карловачке гимназије и два професора енглеског, проф. Корнелија Ракић Одри и проф. Оана Урсулеску, били су гости школе Галилео из Братиславе (Словачка), где су ђаци учествовали у радионицама на тему „Живети различитост“ (Living Diversity). Задатак који су ученици имали биле су 3Д мапе ума које су заједно чиниле енглеску реч Diverse (Различити). Презентацији пројекта на завршној церемонији присуствовала је Даница Лацова, представница Вчели дома (Včeli Dom), непрофитне организације из Словачке која, поред ЕРСТЕ Фондације, пружа подршку АЦЕС пројекту. Она је похвалила иновативност и креативност резултата радионице. Током радионице коришћене су различите методе, попут дискусије и рада у групи и у пару, у зависности од активности. Групе су увек биле мешовите, како би ђаци Галилео школе и Карловачке гимназије били у константном дијалогу и размењивали утиске, знања и радили на интеркултуралном дијалогу и толеранцији.

проф. Оана Урсулеску