Награде 11. литерарног конкурса „Филип Француски” 2017.

поставио/ла Karlovacka gimnazija 16.06.2017. 13:47   [ ажурирано 22.06.2017. 02:14 ]
    На једанаести по реду конкурс Фонда „Филип Француски” за најбољу кратку причу из области епске и научне фантастике, са темом Е, ТУ ЈЕ КВАКА, ове године стигло је осамнаест прича из једанаест градова Србије: из Сомбора, Чачка, Београда, Ивањице, Инђије, Ваљева, Новог Сада, Зајечара, Панчева, Куршумлије и Сремских Карловаца.

Чланови жирија су тајним гласањем, 9. јуна 2017, издвојили најбоље приче.

ПРВА награда иде причи Е, ТУ ЈЕ КВАКА, која је потписана шифром „Лаура Палмер”, ауторке Ане Вучинић, ученице III1 одељења Гимназије у Чачку.

ДРУГУ награду жири додељује причи МОЛИ, са шифром  imc”, ауторa Душана Цветковића, ученика III1 одељења Гимназије „Свети Сава” у Београду.

ТРЕЋЕ место припада причи са насловом ОСВАЈАЊЕ РАЈА, шифра: „МЦР”, ауторке Миле Мијалковић, ученице IV4 одељења Карловачке гимназије из Сремских Карловаца.

Сви награђени добиће дипломе и комплете књига и стрипова у издању Издавачке куће „Весели четвртак” из Београда.

Честитамо!

Награђене текстове можете да прочитате кликом на линкове испод.