Награда за најбољи наставни садржај, јануар 2015.

поставио/ла Karlovacka gimnazija 15.02.2015. 09:30   [ ажурирано 15.02.2015. 09:31 ]
У нашој школи је одржана завршна манифестација, додела награда из републичког такмичење ’’Креирање наставних садржаја коришћењем слободног софтвера’’. Организатор такмичења је УПИС – Удружење професора информатике Србије уз подршку Министарства трговине, туризма и телекоминикација.
На овом такмичењу пријављено је 230 радова које је пријавило 97 кандидата из основних школа (120 радова) и 39 кандидата из средњих школа (110 радова).
Такмичење је било отворено како за ученике тако и за наставнике.
Стручни жири је за награђене одабрао 16 ученика, наставника и школа у неколико категорија. Наша професорица српског језика Мерима Аранитовић је добила награду за неговање српског језика и ’’лепе’’ писане речи у форми блога.