НАГРАДА СОФИЈИ БОЖИЋ НА КОНКУРСУ „ИДУЋ' УЧИ, У ВЕКОВЕ ГЛЕДА“

поставио/ла Karlovacka gimnazija 28.06.2016. 07:34   [ ажурирано 28.06.2016. 07:35 ]

Софија Божић, ученица I6 одељења, добитница је Треће награде на XII Конкурсу „Идућ' учи, у векове гледа“ који расписује Задужбина Доситеј Обрадовић из Београда.

Софија Божић и њена професорка Јелена Марјановић присуствовале су завршној свечаности конкурса која се одржала у среду, 22. јуна, у просторијама Задужбине Доситеј Обрадовић у Београду где је ученици уручена награда за њену песму Идућ' учи, у векове гледа.

У пријатној атмосфери, све присутне поздравила је Мирјана Драгаш, управница Задужбине, а награде је, у име жирија, уручила председница жирија др Зорица Несторовић.

Након свечаности, организован је обилазак неколико места у Београду на којима се одвијао живот и рад Доситеја Обрадовића. Учесници конкурса су вема лепо дочекани.

О додели награда можете читати и на веб-сајту Задужбине Доситеј Обрадовић са којег је преузета и фотографија.

Јелена Марјановић