Музички салон - Дани словенске писмености и културе, 31. мај 2012.

поставио/ла Karlovacka gimnazija 10.06.2012. 14:20   [ ажурирано 11.06.2012. 07:33 ]
    31.маја 2012. године одржан је Музички салон поводом Дана словенске писмености и културе.

Дан словенске писмености и културе обележен је стиховима Александра Сергејевича Пушкина и Сергеја Јесењина (на руском језику), Растка Петровића и Ива Андрића, руским романсама (То не ветер ветку клонит, Вишневая шаль,Очи черные и Темная ночь), српском народном песмом "Што се боре мисли моје", балетским илустрацијама поезије у извођењу професора руског језика и књижевности Ненада Спасића и Бранислава Мандића, професорке књижевности Јелене Ратков Квочке, ученица Ане Павловић, Слађане Грмаш и Љиљане Грујичић и получасовним концертом госта из Москве Максима Тула, пијанисте и кантаутора.

На крају концерта представница Удружења српско-руска веза Ала Иштоковић уручила је директорки Славици Шокици поклон ученицима који уче руски језик - уџбенике руског језика.

Музички салон су организовали Карловачка гимназија и Удружење српско-руска веза, односно Драга Вигњевић, професор руског језика и књижевности и Ала и Миливоје Иштоковић.

Музички салон