МИСЛИ МАЛО – МИСЛИ НАНО

поставио/ла Karlovacka gimnazija 21.04.2016. 02:03

У суботу, 16. априла 2016, у Карловачкој гимназији реализован је пројекат „Мисли мало – мисли нано. Програм су осмислили и спровели Здравко Мутин, професор физике, и Биљана Летић, професорка психологије. Циљ пројекта био је да се ученици упознају са основним појмовима из нанотехнологије и могућностима њене примене у различитим областима живота у садашњем тренутку и у годинама које долазе, као и да развију критички став према подацима о којима су добили информације. Могућности нанотехнологије, њену суштину и употребу ученицима је презентовао професор Здравко Мутин, а вежбе критичког мишљења спровела је професорка Биљана Летић.

Програм је био подељен у три дела. У првом делу ученици су се упознали са основним принципима нанотехнологије, у другом са могућим областима примене, а у трећем са футуристичком визијом и ризицима коришћења ове технологије. У сваком делу ученици су стицали знање кроз предавање и приказ кратких филмова, а затим урадили једну вежбу критичког мишљења која је у вези са добијеним информацијама.

Ученици су били задовољни пројектом и оценили га највишом оценом.

У овом пројекту учествовало је осамнаест ученика трећег разреда:

III1 – Емилија Паламаревић и Сара Цвејић;

III3 – Бојана Мандарић, Растко Лекић и Пеђа Звекан;

III4 – Анастасија Бијелић, Мила Мијалковић, Тамара Сивчевић, Александра Ерцег и Сара Бабић;

III5 – Николина Јовић, Дарко Спасојевић, Сергеј Дишпитер и Никола Влашкалић;

III6 – Дејан Пупић, Жељана Стојановић, Анђела Васиљевић и Теодора Јовановић.

Презентација у вези са пројектом се може наћи на адреси:

Б.