Међународи дан преводилаца

поставио/ла Karlovacka gimnazija 03.10.2014. 03:55
У уторак, 30. септембра 2014. године ученици и професори Карловачке гимназије обележили су Међународи дан преводилаца пригодним програмом у Свечаној сали школе.
О превођењу су говорили ученици  IV разреда: Олгица Кузманчевић на српком језику и Бојан Скробић на португалском, шпанском, италијанском, румунском, словеначком, бугарском и македонском језику.
Водичи школе су прочитали одломке из Водича кроз гимназију на енглеском, шпанском, немачком, француском и италијанском језику које су превели ученици III разреда на часовима Основа превођења уз помоћ наставника: Слободана Ристића, професора енглеског језика, Јелене Крспогачин, професорке шпанског језика, Дубравке Секулић, професорке немачког језика, Њине Стегњаић, професорке француског језика и Марије Бељански, професорке итилијанског језика.
                                                      Драга Вигњевић, помоћник директора