Марко Шелић Марчело у Карловачкој гимназији

поставио/ла Karlovacka gimnazija 18.12.2012. 12:11   [ ажурирано 18.12.2012. 12:14 ]
              У четвртак, 13. децембра 2012, гост Карловачке гимназије био је Марко Шелић Марчело, књижевник и текстописац, колумниста Политике и Хупера и уредник и коректор стрипа Dylan Dog. Марко за себе каже да је, пре свега, особа која ПИШЕ.

Пред пуном свечаном салом разговор са Марком Шелићем водиле су Тамара Младеновић, Јована Стојковић и Татјана Рак, ученице III2 одељења, које је и организовало овај сусрет, и професорка књижевности Сандра Урбан.

Марко је причао о својим књигама (Заједно сами, О људима, псима и мишима и Малтерего), о песмама, о школовању и о животу. Публика је активно учествовала у разговору постављајући интересантна питања, на која је наш гост врло занимљиво и надахнуто одговарао.

После званичног дела, који је трајао око два сата, људи су прилазили Марчелу, сликали се с њим, тражили аутограме, књиге… Након тога дружење је настављено у Спомен библиотеци, где су ученици испричали госту нешто о школи и самој библиотеци и сви заједно су појели један куглоф.

Музеј куглофа Геа из Сремских Карловаца поклонио је Марку штрудлу с маком и куглоф с берметом.

Марко Шелић даровао је четири примерка својих књига гимназијској библиотеци.

Фото: Сања Рајич, II4