Гости из Москве, април 2014.

поставио/ла Karlovacka gimnazija 18.05.2014. 09:11
Гости из Москве
     У априлу 2014. године, од 23. до 30, имали смо част да угостимо професоре и ученике Педагошког колеџа " Арбат № 9" из Москве.
30. априла потписан је споразум о сарадњи Карловачке гимназије и Педагошког колеџа којим је предвиђена размена ученика-студената и пројеката. Споразум су потписале Зоја Паришкова, заменик директора Колеџа и Славица Шокица, директор Гимназије.
     Гости су одржали предавање вредно пажње "Не учимо за оцену, него за живот" за професоре руског језика, студенте и ученике у Руском центру у Новом Саду и извели концерт (Пушкин, руске романсе и фолклор) у Свечаној сали Гимназије.
     Ученицима наше школе пружена је прилика да у непосредној комуникацији са изворним говорницима уче руски језик и прошире знања о руској култури.
    Дружење, започето у Сремским Карловцима, наставиће се у октобру 2014. године у Москви.

Драга Вигњевић, професор руског језика и књижевности