Гимназија у програму рециклаже отпада

поставио/ла Karlovacka gimnazija 21.03.2017. 05:11   [ ажурирано 22.03.2017. 06:50 ]
    У оквиру програма Еко-школе, ученици друге и треће године Карловачке гимназије имали су почетком  марта прилику да се ближе упознају са појмовима рециклаже, сакупљања отпада и ефектом стаклене баште. Предавање на тему “Рециклажа отпада и климатске промене“ одржале су Кристина Цвејанов, менаџерка екстерне комуникације Greentech DOO,професорица биологије Тамара Шандоров и координаторка Еко-школе, Луција Пена. Са жељом да се промовише друштвено одговорно понашање, а у циљу очувања животне средине, фирма Greentech DOO је поклонила школи контејнер за одлагање Пет амбалаже, који је постављен у школском дворишту.

Будући да је проблем одлагања отпада један од највећих еколошких проблема данашњице,  Карловачка гимназија  укључила се у програм рециклаже, како би се ученици образовали у еколошки одговорне грађане. Овај програм омогућује да се ученици  и у пракси примене стечена знања о еколошким темама и  економским ефектима правилног управљања отпадом.

Тамара Шандоров, проф. биологије