3. место!!! EUROMATH 2013, април 2013.

поставио/ла Karlovacka gimnazija 15.04.2013. 00:04   [ ажурирано 29.04.2013. 05:57 ]

Пета међународна конференција ученика математичара EUROMATH 2013 одржана је у Гетеборгу од 10. до 14. априла 2013. године.

Радове за ову конференцију је пријавило око 1000 учесника из 20 држава. Стручна комисија је изабрала 163 рада на основу научног метода, научног модела, проверљивих хипотеза, теме и стила писаног рада.

Карловачка гимназија је пријавила три рада и сва три рада су прихваћена и вреднована као научни радови и објављени у Зборнику радова са конференције.

На конференцију су позвани ученици: Владимир Лермајер ученик I2 разреда, Дуња Ћуковић ученица I1 разреда и Маја Бодваи ученица III3 разреда. Сви ученици који су позвани су излагали своје радове.

Ово је велики успех за школу ако знамо да је Карловачка гимназија специјална филолошка гимназија у којој се математика изучава сaмо две године.

На конференцији је осим изабраних радова укупно учествовало 510 ученика из Европе и појединих  азијских држава.

У оквиру конференције су организована два такмичења МathFactor и Mathematics poster design competition. У великој конкуренцији изложених постера постер наше ученице Дуње Ћуковић је освојио треће место у такмичењу  Mathematics poster design.

Честитамо Дуњи на освојеној награди!

Ментор: Горан Јовишић, професор информатике

Репотража Новосадске телевизије: http://www.novosadska.tv/vest.php?id=5454