eTwinning + project – „Heal the World”

поставио/ла Karlovacka gimnazija 24.06.2016. 09:24

Desciption of project: We aim to let our pupils be peaceful, blissful, and sympathetic. Via having a close relationship they will also improve their language skills and cultural awareness. New generations need to be happy to heal the world. We expect to improve their self confidence and joy of living. We also aim to develop our students’ second language accuracy, fluency, and communicative abilities.They will learn by doing.

Karlovačka gimnazija je osnivač projekta „Heal the World” zajedno sa školom Durmuş Ali Çoban Anadolu Lisesi, Denizli iz Turske. Cilj projekta je razvijanje prijateljskih odnosa između škola, upoznavanje sa kulturom i običajima drugih naroda, razbijanje barijera i prepreka o drugim narodima. Takođe ima za cilj da učenici budu srećniji i steknu više prijatelja u svetu. Učenici šalju pisma jedni drugima te proslavljaju i obeležavaju interesantne datume u svetu poput Dana ljubavi, pišu pesme, obeležavaju muzičke festivale poput Exita itd. U projektu učestvuje 13 škola iz različitih država: Srbije, Turske, Francuske, Bosne i Hercegovine, Gruzije, Poljske, Italije i Makedonije. Kroz projekat se koriste različiti web-alati 2.0 kao što su Voki, Lino it, Answergarden. U projektu učestvuju učenici I1, I2, I3, I4, I5 i II6 odeljenja Karlovačke gimnazije. Sve pohvale za učenike I4 i II6 odeljenja, koji su dali najveći doprinos projektu.

Branka Ranisavljević, prof. matematike i informatike