eTwinning+ project – Famous Artists

поставио/ла Karlovacka gimnazija 12.06.2016. 14:27   [ ажурирано 12.06.2016. 15:34 ]

Description of project :

In this project we must get acquaintance with each other, present national artists, write essays, create calendars and international art book.

Aims are :

1. Brush up English communication skills of students via Internet.
2. Improve students` knowledge about art and famous artists of different countries.
3. Enlarge students` skills in using ICT competencies.

Work process

The project will start in the middle of September.
September - students introduce themselves and their places.
October – students write essays „Art Influence on Youth”, PowerPoint presentation about famous artist of the country.
November – Master class conducted by students or local artist.
December – create a calendar 2016 using artist`s pictures.

Expected Results

Creation of international art book.

eTwinning+ projekat – Famous Artists реализован је током целог првог полугодишта.

Карловачка гимназија из Србије је оснивач пројекта – фоундер заједно са школом Ploske school, из града Плоске у Украјини. Укупно је у пројекту учествовало 34 школе из различитих земаља: Србије, Јерменије, Румуније, Украјине, Пољске, Грузије, Словачке, Белгије, Грчке, Литваније, Турске, Француске, Велике Британије, Босне и Херцеговине, Словеније, Малте и Мађарске.

Пројекат је обухватао израду календара и постера који су обједињавали уметничка дела одређених уметника из различитих земаља, као и писање есеја и израду пауерпоинт презентација. Комуникација током пројекта одвијала се путем скајпа као и имејла. Такође је креирана и онлајн табла са радовима уметника из Украјине и Србије. Поједине земље су представиле уметнике садашњице на различитим промоцијама попут Ликовне колоније која се одвијала у нашој школи. Захваљујем се професору ликовне културе Братиславу Стевановићу за помоћ при реализацији овог пројекта. Закључак пројекта представљен је у оквиру интернационалне уметничке књиге у презију. У пројекту су учествовали ученици I1, I2, I3, I4, I5, IV1 и IV2 одељења.

Бранка Ранисављевић, проф. математике и информатике

Линк за презентацију целокупног пројекта: