eTwinning - International project – Girls in ICT – партнер школа

поставио/ла Karlovacka gimnazija 09.07.2015. 06:08
Карловачка гимназија је током априла, маја и јуна 2015. године била део међународног eTwinning пројекта заједно са педесет школа широм Европе.

Description: Supporting the global Girls in ICT movement empowers girls and young women, giving them the confidence to pursue ICT studies and careers. Promoting gender equality. International Girls in ICT Day (23rd April) was an inspiration for this project. Meeting new people from various countries of Europe and learning about the girls and their situation in ICT. Promoting the use of ICT in teaching.

Циљ овог пројекта је промоција IКT у настави, с посебним аспектом да ученице учествују у овом пројекту у циљу равноправности полова.

Пројекат је обухватао лекције у Мудлу (Moodle), које су ученице савладавале и креирале блогове, странице у HTML коду и квизове.

У пројекту су учествовалe ученицe I2 одељења Карловачке гимназије.

Бранка Ранисављевић, проф. математике и информатике