Different Colours, Different Culture

поставио/ла Karlovacka gimnazija 06.06.2018. 23:11
У току целог другог полугодишта реализован је eTwinning пројекат "Different Colours, Different Culture" са циљем разумевања различитих култура и развијања мултикултуралности са освртом на културно наслеђе сваке земље учеснице пројекта. Пројекат је основала наша школа заједно са школом из Турске, такође су се придружиле школe из Немачке, Румуније, Украјине и Македоније. Корићењем низа Web 2.0 алата ученици су имали прилику да упознају различита културна наслеђа као  и да боље упознају своја унутар локалних заједница.Овај пројекат je омогућиo ученицима да успоставe везу између историје и будућности и повећавају свест о спасавању и неговању културних и историјских вредности. У пројекту су учествовали ученици из следећих разреда I2, I3, I4, II5.

Проф.математике и информатике Бранка Ранисављевић