Дан школе, 04.11.2011.

поставио/ла Karlovacka gimnazija 22.11.2011. 08:27   [ ажурирано 08.02.2012. 06:42 ]

Као и сваке године, на овај празнични дан, у нашој школи је приређено свечано обележавање Дана школе. Радни дан је био ненаставни, а почео је свечаном седницом Наставничког већа, на којој су упућене честитке запосленим јубиларцима. Након свечане седнице сви гости, запослени и ученици могли су да присуствују занимљивој приредби коју су својим присуством увеличали заменик министра просвете Зоран Костић, амбасадор Грчке
Димостенис Стоидис, лектор за новогрчки језик Темистоклис Гумас, ректор богословије Јован Петковић и др. Учешће у приредби, поред садашњих ђака Карловачке гимназије, узели су и бивши ђаци: Александар Матић (глумац), Лена Богдановић (глумица), Јелена Срећков (глумица), Слободан Тркуља (мултиинструменталиста), Слободанка Латиновић (глумица) и Марио Јефтић (филмски режисер). Свечаност су песмом употпунили чланови хора девојака и богословског хора, којим су дириговали Тамара Петијевић и Растко Павлов и гости из музичке школе "Исидор Бајић" (дувачки трио). Приредба, коју је припремила професорица Јелена Ратков, традиционално је завршена химном Карловачке гимназије, коју су радо певали садашњи, али и бивши ђаци наше школе. Након приредбе уживало се у изложби слика са Ликовне колоније изложене у ходницима школе и коктелу који је за све присутне био послужен у Спомен библиотеци. Прослава је настављена у оближњем ресторану и уз ручак, музику и весело дружење завршен је и овај Дан школе.

Дан школе 2011

Химна карловачких ђака