ДАН ЕКО-ШКОЛЕ И ПРВИ РОЂЕНДАН

поставио/ла Karlovacka gimnazija 17.05.2016. 05:57
Еко-школа је у уторак, 10. маја 2016. године обележила своју прву годину рада. Ученици као и чланови Еко-патроле са координаторком професорком Луцијом Пена и професорком Бранком Ранисављевић припремили су неколико радионица, изложбу својих радова. На радионицама су чланови Еко-патроле показивали како се припрема материјал за плетење корпи од папира, како се корпе праве и примену декупаж технике на старом картону. Како је тај дан још означен и као Светски дан птица и дрвећа, сви посетиоци су имали прилику да виде и прочитају нешто о птицама и дрвећу са наших подручја. Представници Еколошког центра „Радуловачки заједно са члановима Еко-патроле и ученицима ОШ 23. октобар из Сремских Карловаца засадили су лековито и зачињско биље у дворишту Карловачке гимназије.

Радионица је била отвореног типа тако да су били присутни и туристи који су тог дана обилазили знаменитости Карловачке гимназије.