''Блог за безбедан интернет''

поставио/ла Karlovacka gimnazija 20.06.2013. 02:23
На недавно одржаном такмичењу ''Блог за безбедан интернет'' у организацији Удружења професора информатике Србије тим ученика првог разреда билингвалног одељења на немачком језику је освојио специјалну награду и прво место.

Ученици  Елиша Буздимировић, Марина Павлик, Оливера Бајић и Јелена Хаџић су креирали блог на немачком језику  Sicheres surfen im Internet. Ментор, Горан Јовишић, професор информатике.

На ово такмичење се пријавило 60 тимова из 54 школе. Образложење комисије је да блог на немачком језику развија језичке, комуникационе, информатичке и мултимедијалне дисциплине. Посебан допринос овог блога је унапређивање међународне сарадње укључивањем ученика и читалаца блога из других  држава.

Ученик Елиша Буздимировић је награђен таблет уређајем, школа је добила златну плакету и диплому а остали ученицу су такође добили награде. Награде су уручене 8 јуна у Новом Саду.

Горан Јовишић, професор информатике